Jsem Eva, lektorka němčiny online.

Propojuji obchodní němčinu a obecnou němčinu, abyste zazářili u pracovního pohovoru nebo na úřadě, ale zároveň si byli schopni popovídat s kamarády o běžných tématech.

Mám vystudovaný bakalářský obor Německý jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a navazující magisterské studium Učitelství německého jazyka pro střední školy na filozofické fakultě Masarykovy univerzity.

Na mých hodinách budete hodně mluvit, protože je to nejúčinnější způsob, jak odbourat blok z komunikace. Kromě klasické výuky připravuji také studenty na maturitní zkoušku a jazykové certifikáty Tecl a Goethe. Učím studenty zamilovat si jazyk a nebát se mluvit.

Jak učím

Hodiny jsou různorodé a zaměřené na všechny aspekty jazyka – mluvení, slovní zásobu, porozumění textu i poslech. Ve výuce mě baví kombinovat různé materiály, zdroje, být kreativní a improvizovat. Jsem ráda, když do hodin studenti donesou kousek svého světa – citát, co viděli na internetu, reklamu z německého obchodu, které nerozumí nebo zprávu od šéfa. Není mým cílem Vás drtit gramatiku, kterou nikdy nepoužijete. Za daleko důležitější považuji, abyste dokázali reagovat na běžné situace, které Vás potkají na pracovišti, v obchodě, u doktora nebo jste zvládli obávaný pracovní pohovor.

Jsem trpělivá, takže pokud vám látka nepůjde, vyzkouším všechny různé metody a způsoby, jak vás dostat k vysněnému cíli. Baví mě ukazovat jazyk, kulturu a historii německých zemích, zkoušet nové metody výuky a interaktivní materiály. Budu Vám doporučovat seriály, knížky, webové stránky a další zdroje na procvičení němčiny. Pokud Vás něco z toho neosloví nebo bude nudit, nutit vás k tomu určitě nebudu, aktivitu nahradíme něčím, co je pro vás zajímavější.

Nejvíc mě potěší, když mi studenti s radostí povídají, jak se jim podařilo objednat oběd v restauraci, domluvit návštěvu lékaře nebo rozuměli oblíbenému filmu v originále. To je pro mě nejlepší odměna, která mě motivu, abych na sobě neustále pracovala.

Standardně učím formou 50minutové lekce nebo vedu samouky pomocí mentoringu.

Eva Fornůsková

Vše, co potřebujete k výuce, je připojení k internetu a chuť se učit.